Ceļojuma 23. diena, 04.07.2018. Aktau, Kazahstāna.

Paēdam brokastis un dodamies uz ostu, kur piereģistrēsim motociklus rindā, lai tiktu uz prāmja. Aizejam līdz ceļam un paceļam roku, šeit pilsētā taksists var būt jebkurš autovadītājs, bet zvanot un izsaucot taksi no pilsētas – būs dārgāk par aptuveni 1000-1500 tengām. Braucot ir redzams, ka pilsēta uzbūvēta stepes malā pie Kaspijas jūras, visapkārt rūpnieciskā zona, kur pat dabiski nevar iegūt ūdeni – to ņem no Kaspijas jūras un tvaicē.
Tiekam līdz ostai, mūs izbrīna cilvēku nezināšana par viņu pašu darba vietu, ja kādam pajautā, kur ir jāreģistrējas, mūs aizsūta uz pilnīgi citu māju, kaut gan izrādās, ka reģistrācija notiek turpat darbiniekam blakus lodziņā. Arī atnākot uz biroju, stāvam pie lodziņa, bet visi kā viens sēž, dzer kafiju un neliekas ne zinis par mums. Tāpat arī izmaksas mums nosauc tik nekonkrēti, ka izrādās mēs par viņu pašu izmaksām zinām daudz vairāk…. 🙂
Pabeidzot reģistrāciju,dodamies pastaigāt pa pludmali. Secinājums viens, tīrības ziņā viņiem vēl diezgan daudz kur augt – viņi atved no mājām katlus uz pludmali, ietur maltīti, visu, kas paliek lieks, met turpat blakus pludmales smiltīs, kā arī kafejnīcā nav problēmu ar savu alu sēdēt un skatīties futbolu. Ir manāmi arī vecie katamarāni, kas te laikam iesīkstējusi kopš padomju laikiem, savukārt glābēju tornis tiek izmantots, lai žāvētu dvieļus. 🙉
Kopumā ņemot, Kazahstāna neatstāj tādu tīras valsts iespaidu, grūti viņus saprast – kur paši dzīvo, tur arī visu piemēslo! Viena lieta, kas nu Kazahstānā priecē ir degvielas cenas, tās atkarībā no degvielas markas svārstās no 30 centiem līdz 45 centiem!
Vakarā dodamies uz ostu un Kazahstānas muitnieks atklāti pasaka, ka vajadzētu mazu uzmanību, cik neesot žēl – iedevām katrs pa 5 dolāri. Pēc tam pārrunājām, ka šis bija visskaistākais paprasīšanas veids un šajā gadījumā nebija žēl … Tā nu dodamies iekšā muitas teritorijā, kur mums būs kāds laiks jāpasēž – vismaz 6 stundas! Mūsu kompānijai uz laiku ir pievienojies korejietis ar savu BMW motociklu, kurš plāno apceļot pasauli. Starp citu, viņam plāns ir doties arī uz Latviju, un viņš bija ielicis savā maršrutā Cēsis! Pastāstījām, ka Cēsīs notiek daudz kultūras festivāli, un pabrīdinājām, lai laicīgi skatās viesnīcu, jo vasara ir aktīvā sezona un viesnīcas varētu būt aizņemtas.
Šodien muitas teritorijā pabijām vismaz 3 reizes, sapildījām degvielu un tad jau rīt redzēs kā mums ies!
Gaidām prāmi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *