Ceļojuma 28. diena, 09.07.2018. Baku, Azerbaidžāna.

Rītu nesākam ar brokastīm, bet gan dodamies pastaigāties pa pilsētu, lai piefilmētu dažus kadrus. Izdomājam tomēr šodien braukt Krievijas virzienā nevis palikt Baku. Aizbraucam uz ūdenskritumu, kurš atrodas ļoti interesantā vietā, starp aizām. Afurdži ūdenskritums (Афурджинский) ir pats zināmākais dabas piemineklis Azerbaidžānā, tas atrodas Velveliča upē (Вельвеличай) un tas krīt no klints, kas atrodas 30 metru augstumā. Ūdenskrituma ūdens ir tik tīrs, ka vietējie iedzīvotāji ir ierīkojuši ūdensvadu. Ūdenskrituma nosaukums tulkojumā nozīmē “ūdens šļakatas”, patiešām, stiprā vēja dēļ ūdens strūkla brīžiem līgojas te pa labi, te pa kreisi, līdz ar ko šļakatas krīt uz visām pusēm.
Katrā apskates vietā mums atkal tiek uzdoti vieni un tie paši jautājumi, tāpēc, ja nav īsti noskaņojuma uz tiem abildēt, tad runājam latviski vai angliski. Jānis ir ļoti pacietīgs, bet nu šodien pat viņu nokaitināja vietējie taksisti ar standarta jautājumiem – cik maksa, cik “ēd”, utt… nu ko var jautāt, cik spidometrā rāda, nav man spidometra, nav.😁😁😁
Braukšanas manieres vairs galīgi nepārsteidz, mēs braucam pa 4 joslu šoseju un mums pēkšņi pretī brauc vairāki žiguli, bet tuvojoties arvien tuvāk Dagestānas robežai, tas jau vairs nešķiet nekas īpašs. Pa ceļam piestājam, lai nopirktu ķiršu spainīti un aprikozes, par to samaksājot 3 manātus. Augļi šeit ir nopērkami katrā ceļmalā un galvenais, ka tie ir svaigi. Kas attiecas uz benzīnu, 92. benzīns maksā 0,90 manātus, 95. – 1,25 manātus un dīzelis 0,60 manātus. Lai saprastu 1$ = 1,9 manāti.
Izlemjam šodien tomēr doties iekšā Krievijā, lai būtu tuvāk mājām un kustētos uz priekšu, azeru prāmis mums nozaga 3 dienas, bet ceram šeit atgriezties, lai ar jauniem izaicinājumiem izbraukātu Kaukāza valstis. Robežu šoreiz šķērsojam bez problēmām, azerbaidžāņi izlaida mugursomas caur x-ray, bet krievi lika visu atvērt. Krievu robežsargi bija ļoti draudzīgi un labprāt arī parunājāmies par piedzīvoto.
Ir jau vakars, tiekam līdz Dagestānas pilsētai Derbenta, šeit nav tipiskie krievi un var redzēt baisu nekārtību uz ielām, viscaur mētājas atkritumi un ielas ir nekoptas. Derbentā atrodam vietu, kur palikt pa nakti un vēlāk dodamies kārtējo vakariņu vietas meklējumos.
Šodien nobraucām ap 300 kilometriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *